Robottolmuimejad on kiired ja töökad abilised, mis hoiavad põrandad puhtana ning võimaldavad sul samal ajal tegeleda tähtsamate asjadega. Kuid nagu iga muu tehnika, vajavad ka need seadmed tõhusaks toimimiseks nõuetekohast hooldust. Meie tehnikute pikaajaline kogemus elektroonikaseadmete ja kodumasinate remondi alal on võimaldanud avastada kolm asja, mis võivad sinu robottolmuimejat kahjustada. Loe artiklit, et teada saada, mis need on ja kuidas kahjustusi vältida.
Kolm asja, mis võivad robottolmuimejatele mehaanilisi ja elektroonilisi kahjustusi tekitada:
Robottolmuimejatele meeldib töötada omaette ja takistamatult mööda ruume liikuda, seega on oluline hoolitseda selle eest, et nende tee peal ei oleks ületamatuid tõkkeid. Kui põrandal vedeleb palju asju, näiteks kinnitamata toitejuhtmed, mänguasjad, riided ja toidujäätmed, võib see põhjustada tõsiseid probleeme. Väikesed esemed võivad jääda harjadesse või ratastesse kinni ning neisse võivad takerduda ka juhtmed, takistades sel viisil roboti tööd. Kui seadet korrapäraselt ei puhastata, võib suur kogus lemmikloomakarvu harjad ja mehhanismi ummistada. Aja jooksul paneb see tolmuimeja töötama suurema võimsusega kui ette nähtud, põhjustades ülekuumenemist või mootori ülekoormust.
Korista veidi enne robottolmuimeja tööle panemist – eemalda kõik väiksemad esemed ja juhtmed, mis võivad robotile ette jääda. Kohtades, kus juhtmeid ei saa mujale asetada, kaalu juhtmeorganisaatorite või -karbikute kasutamist, millest robot saab hõlpsasti üle sõita. Et vältida seadmesse lemmikloomade karvade kogunemist, puhasta regulaarselt tolmuimeja harju, filtreid ja tolmupaaki.
Robottolmuimejad on autonoomsed seadmed, mis leiavad ise laadimisjaama üles, kuid vajavad siiski korrapärast hooldust. Selliste ülesannete eiramine nagu filtrite puhastamine, tolmupaagi tühjendamine või harjadelt karvade ja juuste eemaldamine vähendab aja jooksul kindlasti seadme jõudlust. Tolmust pungil tolmupaak või ummistunud filtrid kurnavad mootorit ja puhastamata harjad võivad takistada tolmuimeja võimet praht tõhusalt kokku koguda.
Järgi hooldusgraafikut ja tootja soovitusi selliste osade nagu filtrite, harjade ja tolmupaagi puhastamise ja vahetamise kohta. Hea harjumus on puhastada tolmupaaki pärast igat kasutamist ning filtreid ja harju vähemalt kord nädalas. Kontrolli ka seadme andureid, sest tolmused või määrdunud andurid võivad mõjutada roboti navigeerimist.
Robottolmuimejad töötavad korduvalt laetava aku abil ja ülekoormus või valesti laadimine võib aja jooksul aku kasutusiga lühendada. Seadme pikalt töötamine, andmata sellele piisavalt aega laadimiseks, kahjustab kindlasti akut.
Järgi tootja juhiseid laadimistsüklite kohta ja lase robottolmuimejal kasutuskordade vahel end täielikult täis laadida ning ära jäta robotit päevadel, kui seda ei kasutata, vooluvõrku.
Robottolmuimeja nõuetekohane hooldamine aitab selle kasutusiga pikendada ja tagada optimaalse jõudluse. Kui hoiad põranda esemetest puhtana, ei koorma seadet üle ja hooldad seda korrapäraselt, saad tagada robottolmuimeja veatu töötamise ja vältida ootamatut vajadust osta uus tolmuimeja, sest vana on pöördumatult kahjustatud. Kui seadme jõudlus on langenud, saad TSC volitatud teeninduses lasta seadet hooldada või parandada või osta robottolmuimejale varuosad, et sinu koristusabiline oleks parimas töökorras!