Publicēts: 2024-10-29

Kuidas telefon talveks ette valmistada?

Hangid tavaliselt talveks soojemad riided ja kontrollid, kas küttesüsteem on töökorras. Kuid kas oled kunagi mõelnud sellele, kuidas mõjub külm nutitelefonile? Kui termomeetri näit langeb tuntavalt miinuspoolele, võib seadme töö olla häiritud, ilmutades probleeme aku kiirest tühjenemisest kuni ekraani aeglase reageerimiseni. Siit artiklist saad teada, milliseid ettevalmistusi soovitavad meie hooldustehnikud, et mitte jääda külmal talvepäeval ootamatult ilma sidevõimaluseta. 

Kuidas mõjutab külm ilm nutitelefoni jõudlust?

Enamik kaasaegseid telefone töötab liitium-ioonakudega, mis külma väga hästi ei talu. Temperatuuri langedes aeglustuvad akusisesed keemilised reaktsioonid, mistõttu aku tühjeneb kiiremini ja vahel võib nutitelefon isegi välja lülituda. Samuti ei pruugi puuteekraan külma ilmaga enam puudutusele reageerida ja see võib jäisele kõnniteele kukkudes puruneda. 

Millist hooldust tuleks enne talve nutitelefonile teha?

  1.  Akuvahetus. Kui nutitelefon on sind usaldusväärselt teeninud juba mitu aastat, võib aku varasemast kiiremini tühjeneda ka soojema ilmaga, rääkimata talvistest temperatuuridest. TSC volitatud teeninduskeskuses vahetatakse telefoni aku kiiresti ning seega paraneb seadme jõudlus külma ilmaga.

  2. Nutitelefoni diagnostika. Kui sa pole oma telefoni aku seisundis kindel või kui seadmega esineb aeg-ajalt seletamatuid probleeme, soovitame nutitelefoni diagnostikat. Teenuse käigus kontrollivad tehnikud nutiseadet tootja sertifitseeritud seadmega ja teevad kindlaks, millist hooldust või remonti su nutitelefon vajab, et see oleks jälle töökorras.

  3. Ekraani kaitse. Külm võib muuta telefoni ekraani vähem tundlikuks ja madala temperatuuri tõttu ka hapramaks. Meie teeninduses kasutatakse spetsiaalset ISOD-seadet, mille abil saab paigaldada kaitsekile kiiresti igale nutitelefoni mudelile, aga ka tahvelarvutile, nutikellale, sülearvutile või mängukonsoolile. Kvaliteetne ekraani kaitsekile pakub täiendavat kaitset nii külma kui ka pragude ja kukkumisel tekkivate kahjustuste eest.

Kuidas kaitsta nutitelefoni, kui on vaja käreda külmaga pikalt õues viibida?

  • Kui lähed külmal talvepäeval matkale või teed õues tööd, soovitame riietuda soojalt ning mõelda ka oma telefoni kaitsmisele. Kõige parem on hoida telefoni talvejope sisetaskus. 

  • Samuti soovitame piirata seadme väljas kasutamise aega – ära raiska akut sotsiaalmeedia skrollimisele või mängude mängimisele. Lülita sisse energiasäästurežiim, mis hoiab kokku akukasutust, piirates taustategevusi ja ekraani heledust. 

  • Kui tead, et tuleb pikemat aega viibida õues või autos, kus laadimisvõimalus puudub, võta kaasa akupank. Pea siiski meeles, et alla 0 °C jahtunud seadet ei ole soovitatav laadida. Enne laadimist tuleks aku võimalikult pika eluea huvides lasta telefonil ühtlaselt soojeneda.

  • Vastupidav ja hästi sooja hoidev telefonikott või -kate on talvekuudel nutitelefoni parim sõber. Vali kate, mis on mõeldud kasutamiseks madalama temperatuuri korral või millel on täiendav isolatsioonikiht. Kindel ümbris kaitseb telefoni ka jäisele kõnniteele kukkumise korral, mida tuleb talvel sageli ette.

  • Pärast kaua külmas viibimist võib tuppa tulles telefonile tekkida kondensaat, mis tuleks võimalikult kiiresti ära pühkida, sest see võib häirida puuteekraani tööd ning pildistamist ja videote filmimist. Teine võimalus on jätta nutitelefon esimeseks 5–10 minutiks taskusse, et see saaks tasapisi üles soojeneda.

  • Uuenda telefoni tarkvara, sest selle tõrgeteta töö on külma ilmaga hädavajalik. Operatsioonisüsteemi uuendamine tagab, et nutiseade kasutab kõige tõhusamaid akuhalduse ja jõudluse seadistusi. Kontrolli korrapäraselt telefoni seadeid, et meeldetuletused uuenduste kohta jõuaksid sinuni õigel ajal, eriti enne talvehooaja algust.

Lepi kokku seadme parandus, hooldus või diagnostikateenus TSC volitatud teeninduskeskuses ja meie tehnikud kontrollivad nutitelefoni ning teostavad seadme aastaringseks laitmatuks toimimiseks vajalikud tööd.