Telefon libises käest või kukkus taskust välja ja nüüd on ekraan mõranenud? Olenemata sellest, kas mõra on vaid peenike joon ekraaninurgas või üle kogu pinna laiuv „ämblikuvõrk“, arvavad paljud, et kuni puutetundlik ekraan töötab, ei ole vaja remonditöökotta tormata. Kuid kas mõrad mõjutavad tõepoolest ainult seadme välimust? Artiklist saad teada, kuidas võib katkine ekraan mõjutada sinu nutitelefoni jõudlust.
Väheneb puutetundlikkus – nutitelefoni ekraan ei pruugi hästi puudutustele reageerida, võib olla kahjustatud ning aja jooksul üldse töötamast lakata.
Kannatab kuva kvaliteet – mõranenud ekraan moonutab kuva kvaliteeti, raskendades sisu vaatamist ja täiel määral tajumist.
Telefonil võivad tekkida sisemised kahjustused – läbi mõrade võib telefoni sattuda tolm, mustus ja niiskus, mis omakorda põhjustavad tõsisemaid kahjustusi.
Nutitelefon ei ole enam ohutu – mõranenud ekraan võib puudutamisel sõrme lõigata ning väikesed klaasitükid võivad ekraanist eraldudes naha alla sattuda.
Suureneb koormus silmadele – ebakvaliteetse kuvakvaliteediga telefoni kasutamine põhjustab silmade ebamugavustunnet ja väsimist. Silmalihaste liigne pingutamine ekraanikuva vaatamisel võib kaasa tuua peavalu.
Mõra või mõrad võivad laieneda, mis takistab nähtavust ja suurendab vigastuste ohtu.
Seadmesse sattunud liiv, tolm ja niiskus võivad põhjustada lisakahjustusi. Elektroonika on väliste keskkonnategurite suhtes väga tundlik ja mõranenud klaas ei suuda pakkuda täielikku kaitset. Selle tagajärjel võivad tekkida lisakahjustused, mille parandamine läheb kalliks maksma.
Ohtu satuvad ka seadmesse salvestatud andmed. Kui ekraan on kahjustatud, ei pruugi korralikult toimida või lakkab sootuks töötamast ka salasõna või sõrmejäljelugeja. Nii võid sattuda olukorda, kus sa ei saa enam andmetele ligi ning probleemi saab lahendada ainult teeninduskeskuse abiga.
Väheneb telefoni funktsionaalsus ja seadme kasutamisel võib tekkida raskusi.
Parim viis ekraani purunemise eest hoida on paigaldada ekraanikaitse. Need on valmistatud õhukesest karastatud klaasist või plastist ja kleebitakse telefoni ekraanile, et kaitsta seda kriimustuste, väiksemate põrutuste ja mõrade eest. Samuti on soovitav kasutada toekamat nutitelefoni ümbrist, mille kõrgemad servad tagavad, et telefoni ekraan ei puutu kukkudes otse vastu maad. Telefoni ei tasu kanda taskus koos võtmete või muude teravate esemetega, mis suurendavad ekraani kriimustumise tõenäosust.
Mitmed tunnused osutavad, et kahju on tõsisem kui lihtsalt mõranenud klaas. Kui märkad ekraanil värvimuutusi, tumedaid alasid või triipe, värelust või seda, et teatavad ekraani osad ei reageeri enam puudutusele, on selge, et telefon vajab remonti, mida saab teha ainult asjatundlik tehnik. Isegi kui sa ei märka neid tunnuseid kohe, on siiski kõige parem viia telefon ekraani parandamiseks või vahetamiseks TSC volitatud teenindusse, enne kui seadmesse poeb niiskus, tekivad mõrad või tõsisemad kahjustused.